Czy balkon trzeba czyścić inaczej niż pokój? Warto wiedzieć!

Read Time:1 Minute, 37 Second

Dla właścicieli mieszkań w bloku balkon pełen roślinności i pachnących ziół stanowi namiastkę ogrodu. Jednocześnie traktujemy go w sposób zbliżony do pozostałych pomieszczeń, dlatego zależy nam na utrzymaniu czystości. Czy balkon należy czyścić w inny sposób niż domowe pokoje?

Zorganizuj swobodny dostęp do czyszczonej powierzchni

Tak naprawdę sprzątanie posadzki balkonu nie różni się wiele od czyszczenia domowego parkietu. W pierwszej kolejności zorganizuj swobodny dostęp do całej powierzchni posadzki, którą następnie wygodnie wyczyścisz przy pomocy mopa. Jeśli korzystasz z mebli balkonowych, nie zapomnij o powierzchni znajdującej się pod nimi. W przeciwnym razie zgromadzone tam kurz i pył szybko przedostaną się na pozostałą część balkonu.

Unikaj czyszczenia balkonu na mrozie

Jeśli zamierzasz czyścić balkon również zimą, wybierz do tego dzień, w którym panują dodatnie temperatury. Inaczej używana przez ciebie woda natychmiast zamarznie. To bardzo niebezpieczne, bo grozi poślizgnięciem i ewentualną kontuzją.

Skorzystaj z preparatów do czyszczenia łazienki

Zazwyczaj czyszczenie balkonu nie wymaga zastosowania specjalnych preparatów. Skorzystaj po prostu z detergentów, których używasz do czyszczenia płytek ceramicznych w twojej łazience. Jeśli radzą sobie z fugami, równie dobrze swoją rolę spełnią na balkonie. W najgorszym wypadku staranne wyczyszczenie parkietu zajmie ci po prostu więcej czasu.

Nie bój się delikatnego szorowania

Jednak zwłaszcza po zimie lub po ulewie zdarza się niekiedy, że na balkonie pojawiają się zaschnięte zabrudzenia, które bardzo trudno usunąć. W takim przypadku oprócz mopa możesz użyć umiarkowanie twardej szczotki. Nie martw się, że w ten sposób zetrzesz posadzkę. Płytki przeznaczone do użytku zewnętrznego są mrozoodporne, a co za tym idzie bardziej wytrzymałe i przede wszystkim odporne na ścieranie. Włosie standardowej szczotki nie jest dla nich groźne.

Czytaj też: Czym powinna charakteryzować się dobra waga kuchenna – https://www.leifheitsklep.pl/pl-pl/wagi-elektroniczne/5458/cyfrowa-waga-kuchenna-bamboo/66308.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Serwis ploterów tak zwiększysz sprawnosć. naprawa ploterów
Next post Najlepsza firma z tworzywa sztucznego ogrodzeniowa