Wypadanie włosów w trakcie chemioterapii – jak zakryć?

Read Time:1 Minute, 45 Second

 

Chemioterapia nie jest zbyt przyjemną metodą leczenia. Chociaż dzięki niej można zwalczyć różnego rodzaju nowotwory, powoduje dość dużo skutków ubocznych i osłabia organizm. Jednym z takich skutków jest wypadanie włosów. Na początku fryzura traci objętość, a później traci się prawie wszystkie lub wszystkie włosy – skóra głowy pozostaje łysa. Większość osób zaczyna wtedy nosić perukę.

                Polecane peruki naturalne

Jednym z najlepszych wyborów do zakrycia łysiny po chemioterapii są peruki wykonane z naturalnych włosów. Zależnie od jakości produktu, uzyskać można mniej lub bardziej doskonałe efekty. Osoby, którym zależy na nieskazitelnym wyglądzie lub ukryciu sytuacji, w jakiej się znalazły, będą z pewnością poszukiwały takiej peruki, która przypomina jak najbardziej ich naturalne włosy. Poszukiwania można prowadzić w sklepach stacjonarnych i internetowych. Najlepiej od razu skierować się tam, gdzie jest duży wybór – im więcej propozycji w asortymencie, tym łatwiej uda się znaleźć idealną perukę. Polecane peruki naturalne można kupić stacjonarnie oraz przez internet. Te droższe charakteryzuje lepszy wygląd, łatwiejsze użytkowanie oraz wyższa trwałość. Jeśli ktoś oglądający perukę nie będzie doświadczony w temacie, na pewno nie odróżni jej od naturalnej fryzury danej osoby.

                Zakrywanie wypadających włosów

Jeśli głowa po chemioterapii nie jest jeszcze całkowicie łysa, ale występują przerzedzenia we włosach i efekty są dość nieprzyjemne wizualnie, należy z dużą uwagą przyłożyć się do wyboru peruki. O wiele łatwiej jest nakładać perukę na skórę niż na włosy. Niezbędne będą przymiarki lub skupienie się na trochę bardziej „obfitych” we włosy modelach, które zakryją ewentualne niedociągnięcia przy nakładaniu. Nowoczesne, wysokiej jakości peruki naturalne mają pod spodem warstwę, która pozwoli wygładzić podłoże, w tym przypadku prawdziwe włosy i będzie dobrze przylegać do głowy. Dla uzyskania lepszej przyczepności peruki można włosy spiąć lub związać, ewentualnie ściąć – najprawdopodobniej i tak wypadną, więc przycinanie lub zgolenie jest nawet wskazane. Oznacza to jednak konieczność korzystania z peruki w wielu sytuacjach, jeśli przez cały czas chce się ukryć chwilowe problemy z brakiem włosów. Większość ludzi decyduje się na peruki naturalne – zapewniają one największy komfort, poza tym są nie do odróżnienia od naturalnych włosów i można się w nich czuć swobodnie. Szeroki wybór takich peruk oferują specjalistyczne sklepy. Ciekawe propozycje można kupić również przez internet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Wzmocnienia Legii Warszawa i Pogoni Szczecin
Ogrodzenia plastikowe wykonane ze sztachety oraz słupków winylowych. Obraz za https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-everwood/ Next post Ogrodzenia plastikowe – warto wybrać ogrodzenia z PCV.