Tusze do ploterów

Read Time:2 Minute, 4 Second

Tusze do ploterów

Tusze do ploterów to temat rzeka. Powinien spełniać wiele kryteriów ale powinien być rownież tani w zakupie. Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tuszami do ploterów, to może powinniśmy zasatanowić się jaki ploter do firmy potrzebujemy?

Na rynku mamy dość duży wybór ploterow drukujących. Dla przykladu drukarki firmy HP posiadają 4, 6, 8 lub nawet 12 sztuk różnokolorowych tuszy. Podstawowe modele, takie jak Designjet 110 i Designjet 510 posiadają 4 tusze w standardzie CMYK. Większa ilość tuszy poprawia jakość wydruku. Drukarka Designjet T610 i T1120 posiada dodatkowo 3 „czarne” tusze – czarny matowy, czarny fotograficzny i szary. Tusz szary ma wpływ na jakość wydruków wektorowych które mają w podkładzie wyszarzany obraz rastrowy. Dzięki tej metodzie nie ma potrzeby mieszania czarnego koloru z innymi oraz „dawkowania” tuszu na papierze. Kolor jest idealny. Tusz czarny fotograficzny ma inne zadanie, mianowicie poprawia jakość wydruków wizualizacji na papierze fotograficznym.
HP oferuje także serię drukarek fotograficznych z których jedna (Designjet Z3200) posiada aż 12 tuszy! dzięki temu jest ona w stanie pokryć paletą barw aż 95% palety PANTONE! Ma również dodatkowy tusz tzw. Przeźroczysty. Nazywany jest kolorem „wysoki połysk”. Jego zadanie polega na tym, żena papierze fotograficznym utrzymuje on równą warstwę wydruku.

Zatem już gołym okiem widać, że wybór nie jest łatwy i zanim kupimy ploter powinniśmy dość dokładnie sprecyzować jaki ploter jest nam potrzebny.

Pierwsze pytanie, jakie musimy sobie zadać przed zakupem plotera, dotyczy wielkości naszych wydruków. Im większe wydruki będziemy tworzyć, tym większy ploter potrzebujemy. Jeśli większość realizowanych przez nas wydruków będzie miała format A1, to nie warto inwestować w ploter o formacie A0. Jeśli od czasu do czasu zdarzy się, że będziemy potrzebowali większy wydruk, to pieniądze, ktore zaoszczędziliśmy podczas zakupu mniejszego plotera spokojnie wystarczą na zapłacenie za pojedyncze wydruki większych formatów.

Jeśli już mamy ustalony format plotera, to musimy określić jego typ. I tu mamy do wyboru: plotera techniczny, czy graficzny. Techniczny ploter bedzie się sprawdzał przy projektowaniu wspomaganym komputerowo (CAD). Będzie dokładnie odwzorowywał linię i dość szybko drukował. Możemy go wykorzystać, do drukowania dokumentacji. Ploter graficzny gwarantuje wyższą jakość wydruków i pozwala na drukowanie na różnych rodzajach papieru. Z powodzeniem nadaje się, do druku wszelkiego rodzaju map, zdjęć i obrazów.

Drugą kwestią przy wyborze plotera jest ilość druków. Jeśli drukujemy mało wystarczy nam ploter techniczny, a jeśli drukujemy dużo, to już warto kupić ploter produkcyjny. Jest on droższy w zakupie, jednak wytrzymuje znacznie większe obciążenia, ponieważ posiada mocniejsze podzespoły. W ploterach produkcyjnych zainstalowane są większe pojemniki na tusz, co wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Przezorny zawsze ubezpieczony?
Next post Hosting SEO