Duże możliwości i łatwość obsługi Plotera

Read Time:1 Minute, 40 Second

Duże możliwości i łatwość obsługi Plotera

Wiele ploterów w dzisiejszych czasach posiada panel sterowania LCD, który udostępnia animacje graficzne. To duża wygoda, bowiem ułatwia to szybkie nauczenie się obsługi urządzenia nawet komuś, kto nigdy wcześniej nie korzystał z drukarki wielkoformatowej. Takie plotery posiadają duże możliwości, a łatwe w obsłudze oprogramowanie ułatwia obsługę jego funkcji. Przy pomocy plotera złożone zadania można zrealizować w szybki i prosty sposób.

Jeśli chodzi o plotery, to standartem wydaje się być to, że wiele z nich posiada cztery ścieżki podawania materiałów — podawanie z roli, kasety i dwóch podajników ręcznych, ponadto posiada funkcję automatycznego wyboru podajnika, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę użytkowania. System podawania materiałów z kasety podaje nowy arkusz jeszcze przed opuszczeniem urządzenia przez poprzedni arkusz. Dzięki odpowiedniemu przepływowi powietrza, plotery z „wyższej półki” są wyjątkowo ciche. Jest to równie ważne, jak jakość wydruków.

Automatyczny Wykrojnik Cyfrowy i-Mark to ciekawa oferta na rynku. Tutaj cyfrowy wykrojnik składa się z trzech części: podajnika, plotera tnącego i odbieraka. Wszystko to mieści się na powierzchni stołu 60×67 cm. Maszyna umożliwia wycinanie po obrysie wydrukowanej grafiki, a pompa ssąca, w którą jest wyposażone urządzenie z powodzeniem zastępuje zewnętrzny kompresor.

Plotery tnące posiadają coś takiego jak pozycjonowanie cięcia, które uzyskuje się przez odczyt paserów dla każdego arkusza. Systemy i-mark, są to systemy szybkiego odczytu kamerą. Pozyskują parametry pozycjonowania dosłownie w kilka dziesiątych sekundy. Zatem wszystkie zniekształcenia i przesunięcia powstające w trakcie druku są kompensowane przez ten system. Jest nawet możliwość na etapie tworzenia pliku, wykonanie cięcia linią przerywaną.

Dzisiejsze plotery są niezawodne


Jeszcze do niedawna o pewnych funkcjach można było tylko i wyłącznie pomarzyć jeśli chodzi o plotery. W ploterach tnących s
oftware współpracujący z kamerą dopuszcza korzystanie z paserów o boku zaledwie 4 mm. To znaczne ogranicza straty materiału, bowiem jeszcze kilka lat temu ploter tnący generował tych strat znacznie więcej. W zależności od medium, jakiego zamierzamy użyć, (może to być folia samoprzylepna, albo nawet karton o grubości 350 g/m2), możemy przyjąć, że średnio potrzeba 30 – 40 sek. na wycięcie jednego arkusza.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Next post Gdzie Stosujemy SSL?